Opera Mini

Opera Mini 35

Szybka i lekka przeglądarka internetowa dla Androida

Opera Mini to mobilna przeglądarka internetowa zaprojektowana do komfortowego surfowania po internecie przy wykorzystaniu telefonu.

Zobacz pełny opis

Zalety

 • Szybkość działania
 • Ulubione na ekranie głównym
 • Prosty interfejs
 • Wiele opcji
 • Auto-uzupełnianie adresu
 • Wsparcie dla starszych wersji systemu i słabszych urządzeń

Wady

 • Brak wsparcia wtyczek
 • Brak wsparcia HTML5 oraz Flasha

Niezbędny
10

Opera Mini to mobilna przeglądarka internetowa zaprojektowana do komfortowego surfowania po internecie przy wykorzystaniu telefonu.

Przeglądarka pełna funkcji

Najnowsza wersja aplikacji czerpie całymi garściami ze swojego stacjonarnego odpowiednika. Jeśli więc jesteście zadowolonymi użytkownikami przeglądarki Opera na swoim komputerze PC lub Maku to możecie spodziewać się podobnych doświadczeń z mobilnej Opery Mini.

Opera Mini to aplikacja dla wszystkich, którzy lubią majsterkować przy oprogramowaniu. Przeglądarka zawiera szereg opcji pozwalających na zmianę jakości obrazu, rozmiaru czcionki, orientacji ekranu itd. Ponadto mamy wiele ustawień odnośnie prywatności. W Operze mini nie zabrakło wsparcia dla zakładek i historii przeglądania oraz dzielenia się linkami za pośrednictwem Facebooka, Twittera, czy poczty e-mail.

Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami serwisów społecznościowych, to docenicie funkcję Smart Page w Opera Mini 7.5. Daje ona schludny podgląd najnowszych treści pojawiających się na waszych ulubionych portalach.

Niestety w przeciwieństwie do najnowszej wersji dla komputerów stacjonarnych, Opera Mini nie wspiera rozszerzeń. Wielka szkoda, takie rozwiązanie wprowadzili już twórcy FireFox dla Androida.

Schludny interfejs

Interfejs użytkownika w Opera Mini jest bardzo łatwy w obsłudze. Główny ekran pozwala na dodawanie skrótów do ulubionych stron. Podobnie jak w stacjonarnej wersji aplikacji, miniatury oferują podgląd, dzięki czemu widzimy, w co klikamy.

Opera Mini bazuje na kartach, co oznacza, że możemy na raz załadować wiele stron po prostu klikając na strzałkę w prawym rogu. Ponadto możemy otwierać linki w tle, po prostu przytrzymując palec dłużej i wybierając opcję otwórz w nowej karcie. Przytrzymanie palca wykorzystywane jest też do edycji ekranu głównego oraz kopiowania i wklejania.

Wśród innych pomocnych funkcji znajdziemy m.in. autouzupełnianie paska adresu oraz wbudowany pasek wyszukiwania. Niestety wspiera on wyłącznie Google. Nie można go skonfigurować pod inne wyszukiwarki.

Imponujący jest czas ładowania w Opera Mini, a to za sprawą unikalnej technologii renderowania stron na serwerze Opery. Kompresja obrazów i innych elementów graficznych sprawia, że strony wczytują się szybciej, a my oszczędzamy cenne dane, gdy korzystamy z internetu 3G. Jeśli poszukujecie bardziej zaawansowanych funkcji i nie potrzebujecie kompresji to skorzystajcie z Opera Browser for Android.

Szybko i wygodnie

Opera Mini to wciąż świetny produkt, który dba o szybkość wczytywania stron na urządzeniach mobilnych.

Szybka, bezpieczna i łatwa w użyciu — przeglądaj internet zawsze i wszędzie.

► Nowy, przejrzysty interfejs użytkownika Zaprojektowana od nowa strona startowa Opery Mini pozwala uporządkować życie w sieci. Uaktualniony, bardziej przejrzysty i prostszy interfejs użytkownika jest dużo wygodniejszy w użyciu. ► Wygodniejsze przeglądanie Uproszczone ustawienia Opery Mini i możliwość sterowania gestami umożliwiają bardziej intuicyjną obsługę przeglądarki. ► Tryb nocny Włącz inteligentny tryb nocny Opery Mini, by wygodniej czytać po ciemku. Wybierz jedną z dwóch opcji przyciemnienia ekranu, daj odpocząć oczom i pozwól sobie lepiej wypocząć i wyspać się. ► Sprytniejsze pobieranie Weź sprawy w swoje ręce dzięki menedżerowi pobierania.

✔ Dostosuj układ interfejsu do swoich potrzeb: masz trzy różne opcje do wyboru. ✔ Sprawdź dzienne oszczędności: zobacz podsumowanie przesłanych danych i śledź oszczędzony transfer. ✔ Synchronizuj i udostępniaj: przełączaj się między komputerem, tabletem i telefonem bez utraty dostępu do ulubionych stron zapisanych w zakładkach, na stronie szybkiego wybierania lub otwartych w przeglądarce. Możesz je też udostępniać w ulubionych sieciach społecznościowych. ✔ Przełączaj wyszukiwarki

Opinie użytkowników o Opera Mini

 • według Anonymous

  więcej takich.
  ja jestem zadowolony z niego funkcjonalny i szybko się porusza ma ładny wygląd nie blokuje się u...   Więcej

Sponsorowany×